Vali Memiş : Laf Değil İş Üreteceğiz

Vali Memiş : Laf Değil İş Üreteceğiz
09.05.2019
A+
A-

YAĞIZHABER-SÜMEYYE KARDAŞ/ETHEM OZAN ŞAHİN /ORHAN AKBAŞ Erzurum Valisi Okay Memiş Atatürk Üniversitesi İletişim Fakültesi öğrencilerine iletişim dersleri  kapsamında basın toplantısı yaptı. Geleceğin gazeteci adaylarına basın ile ilgili tavsiyelerde bulunup sohbet etti.

Erzurum gibi tarihi bir kente Türkiye’nin son derece stratejik kentinde görev yapmaktan mutluluk duyduğunu söyleyen Vali Okay  Memiş  Erzurum ile ilgili hedefleri projeleri olduğunu, işini tutkuyla yaptığını laf değil iş üretmeyi sevdiğini belirtti .

Erzurum’un  sorunlarına odaklanıp onları çözme yününde hedefleri olduğunu vurgulayan Vali Memiş “Atatürk Üniversitesini çok önemsiyorum. Üniversitemiz Erzurum’un en büyük zenginliği. Standardı yükseltmeyi düşünüyorum olanla yetinmeyip daha da yükseltmeyi amaçlıyorum. Kampüsü çok beğeniyorum ama eksiklerimiz de var” dedi.

Geleceğin iletişimcilerine tavsiyelerde bulunan Basın ve Medyanın bir kentin gelişiminde çok önemli olduğunu düşünüyorum diyen  Okay Memiş “İletişim Fakültesini önemsiyorum değer veriyorum. Yazmayı çizmeyi haberi yazıya dökmeyi çok önemsiyorum. Çaba sarf etmelisiniz. Medya çok önemli bir sektör 4. Güç artık dijitalleşiyor ama ben hala gazete kokusunu severim. Valiliğin basınla ilişkisi nasıl diye bakacak olursak ben net bir insanım açık ve şeffaf bir şekilde görev yapmaya gayret ediyorum. Çünkü herkesten gelen vergileri kullanıyoruz. O yüzden şeffaf olmalıyız dolayısıyla basınla çok iyi çalışıyorum. Basın yaptığımız işleri vatandaşlara doğru şekilde tanıtmalı bizi eleştirmeli diye düşünüyorum” diye konuştu.

Öğrencilere yaptığı projelerden söz eden Vali “6 aydır çok güzel projelerim var mesela hayvancılıkta bu şehri bir numara yapma gibi  hedefim var. Turizmde 1 milyon turist hedefimiz var 1 yıl içinde turistik mekan da ki iyileşmeyi göreceksiniz. Şuan iki proje üzerinde çalışıyoruz. Birincisi Milli Mücadele  Müzesi ikincisi Butik otel yapmak. Palandöken ile ilgili çok güzel  hedeflerimiz var. Otopark, dükkanlar yapacağız Palandököne girdiğinizde bir dağ kasabasına girdiğiniz algısını yaratmaya çalışacağım. Bisiklet parkuru yapacağız. Türkiye’nin en uzun ziplinını  yapacağız bir daha ki sene çok daha güzel bir Palandöken yapacağız durmuyoruz haberiniz olsun Palandökende valiliğin spor kulübü var. Sporcu yetiştiriyoruz. Sizlerde mutlaka kayak öğrenin” şeklinde konuştu. Ardından “Hiç boş laf etmedim 6 ay oldu göreve başlayalı söz verdiğim her şeyi yaptım. Hayvancılık ile ilgili 6.5 tonluk yem stoğu verdim çiftçiye. Türkiye’de en fazla merası olan il Erzurum. 760 bin büyükbaş hayvanımız  var. Türkiye’de ikinciyiz. Kamu kaynağını çar çur etmiyoruz” diye ekledi.

Erzurum Teknik Üniversitesinin bulunduğu arazi hakkında konuşan Okay Memiş “Keşke bütün tarım arazileri kullanılsa tarım arazilerinin binalara dönüşmesini istemeyiz tabi .Keşke olmasaydı ama yapılmış artık sonrasına bakacağız Etü’yü geliştirmeliyiz. Bununla birlikte diğer tarım alanlarını da korumak bizim vazifemiz. Projelerimiz var oranın her yeri yeşillenecek” dedi

Erzurumspor ile ilgili konuşan Vali Memiş  ‘’Ben şehirle bütünleştim artık. Malatya maçına bende gideceğim Ligde kalmak en büyük isteğimiz. Her türlü imkanı sağlıyoruz kulübe hocaya. Destekliyoruz dua edelim Ramazan ayında ligde kalalım” ifadelerini kullandı. Ramazan ayında da pide fiyatını düşürdüklerini söyleyen Vali  Erzurum Fırıncılar Odasına teşekkür etti.

Okay Memiş Konuşmasının sonunda öğrencilerin sorularını cevaplayarak fotoğraf çektirdi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.