Ramazan Etkinlikleri Yoğun Katılım ile Devam Ediyor

Ramazan Etkinlikleri Yoğun Katılım ile Devam Ediyor

YAĞIZ HABER – SÜMEYYE KARDAŞ Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından başlatılan Ramazan etkinlikleri vatandaşların yoğun katılımı ile devam ediyor. İftar sonrasında vatandaşların ailecek zaman geçirebildiği Ramazan etkinlikleri Erzurum gecelerine renk katmayı sürdürüyor. Yakutiye Kent Meydanındaki bu etkinlikler Erzurumluların özellikle iftardan sonra uğrak mekanlarından oldu. Bu akşam yazar Fatih Çıtlak’ı konuk eden Erzurum halkı, hocanın sohbetine büyük ilgi gösterdi.

Öte yandan Erzurum’u çok sevdiğini söyleyen yazar Fatih Çıtlak “Senelerdir Erzurum’a gelmek istiyordum. Fakat televizyon programlarım ve canlı yayınlar müsaade etmiyordu. Bu seneki bant yayınını fırsat bilerek geldim. Ve burada gördüm ki İstanbul’da nasıl bir güzellik varsa Erzurumda da aynısı var hatta artısı var. Bana buradaki insanlar biraz daha susamış, biraz daha istekli ve heyecanlı geldi” şeklinde konuştu.

Ramazan programlarının önemine vurgu yapan Fatih Çıtlak “Ramazanda belediyelerin yaptığı işler hakikaten çok önemli. Ramazan sadece yemek, içmek, sahur, iftar ziyaretlerinden ibaretmiş gibi algılanmaya başlandı. Ama belediyeler artık eksikliği fark ettiler. Sadece temizlik yapmak, toplamak, bina, imar, asfalt değil insan yetiştirmenin esas beldecilik ve belediyecilik olduğu şuuruyla insanın yetiştirilmesine hizmet eden programlar yapıyorlar. Ve çok da başarılı oluyorlar. O yüzden belediyelerin bu tür kültürel faaliyetlerini güzel görüyorum. Kim bu hizmetlerin devamını istiyor ve bu şekilde insana hizmet ediyorsa Allah razı olsun” diye konuştu.

Etkinlikte konuşan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen vatandaşlara güzel dileklerde bulundu.”Böyle programlar yaparak Ramazanın bereketinden memleketimizin nasiplenmesini istiyorum. İnşallah Ramazanımız, Ramazandan sonraki günlerimiz hep böyle mübarek olsun, güzel olsun, maneviyatı bol olsun” ifadelerini kullandı.

23 Haziranda tekrarlanacak İstanbul Büyükşehir Belediye seçimleri için de konuşan Mehmet Sekmen “İstanbul’da eşi dostu olan varsa arayalım, mutlaka üstlerine düşeni yapsınlar. Buraya gelen kardeşlerimiz varsa 23 Haziran da vazifelerini yapmak üzere tekrar geri dönsünler. Gidebilecek imkanı olmayanlarda İl Başkanlığımıza müracaat ederek gerekli desteği alsınlar” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.