Ramazan etkinlikleri dolu dolu geçiyor

Ramazan etkinlikleri dolu dolu geçiyor

YAĞIZ HABER | SÜMEYYE KARDAŞ Erzurum Büyükşehir Belediyesinin Ramazan etkinlikleri Yakutiye Kent Meydanında sahne etkinlikleri ile devam ediyor. 11 Ayın Sultanı Ramazan ayına özel meydanda kurulan alışveriş standları, çocuk oyun alanları ve eğlence parkurları Erzurumluların ilgi odağı halinde geldi.

Büyükşehir Belediyesi tarafından düzenlenen Erzurum’da Ramazan 2019 etkinlikleri vatandaşların ilgisini çekmeye devam ediyor. 11 Ayın Sultanının 11. akşamında Yakutiye Medresesinde teravih namazı sonrası Atatürk Üniversitesi İlahiyat Fakültesi tasavvuf hocası İsa Çelik sahne aldı. Ardından bir grup tasavvuf ekibi semazenler eşliğinde ilahiler okuyarak vatandaşlara duygu dolu anlar yaşattı.

Ramazan ayında böylesi bir etkinliğe imza atan Erzurum Büyükşehir Belediyesine teşekkür eden İsa Çelik “Dinimizin İslamın kültür yönünden geliştirilmesi gerekiyor. Halkımızın Kuran ve sünnet ile tanıştırılması gerekiyor. Allahın Resulünün ahlakı nasıldı, yaşantısı nasıldı bunun halkımız tarafından bilinmesi gerekiyor. Derdimiz, davamız din ve İslama faydalı olmak. Allaha ve Resulüne layık bir kul, layık bir ümmet, memleketimize layık bir vatandaş, babamıza hayırlı bir evlat, hayırlı bir eş, hayırlı bir anne baba, derdimiz davamız bu olmalı. Bu tür programlar hayırlara vesile olur inşallah” dedi.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.