MURAT KILIÇ’A BERAAT!

MURAT KILIÇ’A BERAAT!
18.04.2019
A+
A-

AK Parti Erzurum eski il başkanı Kılıçoğlu Şirketler Grubu hissedarı olan işadamı Murat Kılıç, yargılandığı FETÖ/PDY Terör Örgütü Üyeliği ve Terörizmin Finansmanı suçlamalarından beraat etti.

Bugün mahkemesi görülen Kılıç, hakkında bylock kullanıcısı olma şüphesi üzerine başlatılan adli süreç,  bylock programının Kılıç’a ait kafeteryanın açık internet bağlantısından bir kısım müşteriler tarafından kullanıldığının tespiti ile yazışmaların dosyaya kazandırılmasının ardından bugün sonuçlandı. Kılıç’ın bu hain örgütle hiçbir ilişkisinin olmadığı da ortaya çıkmış oldu.

Murat Kılıç’ın Avukatı Sefer Sani Gülcü, davanın sonuçlanmasının ardından yaptığı açıklamada, “Müvekkillerimiz hakkında yapılan yargılama neticesinde Erzurum 3. Ağır ceza mahkemesi 18.04.2019 tarihli karar duruşmasında FETÖ/PDY Terör Örgütü Üyeliği ve Terörizmin Finansmanı suçlamalarından beraatine karar vermiştir.

Bilindiği üzere müvekkil hakkında bylock kullanıcısı olma şüphesi üzerine başlatılan adli süreç; bylock programının müvekkillere ait kafeteryanın açık internet bağlantısından bir kısım müşteriler tarafından kullanıldığının tespiti ile yazışmaların dosyaya kazandırılmasının ardından sona ermiş; müvekkillerin beraatine karar verilmiştir.

Bu kararla müvekkillerin bu hain örgüt ile bir ilişkisinin olmadığı da ortaya konulmuştur.

2016 yılı Ağustos ayında başlayan adli sürecin kamuoyu vicdanında da karşılık bulduğu şekliyle müvekkillerin beraati ile neticelenmesi Türk adaletine olan güvenimizi bir kez daha tazelemiştir.”ifadelerine yer verdi.

18 AY CEZAEVİNDE KALMIŞTI

2016 yılı Ağustos ayında tutuklanan Murat Kılıç, 18 ay cezaevinde yattıktan sonra 8 Şubat 2018’de tahliye edilmişti. Tutuksuz yargılanması devam eden Kılıç, bugün görüşülen davada ise beraat etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.