Kamu Başdenetçisi Malkoç Erzurum’da

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından adalet, ombudsmanlık ve üniversiteler konulu konferans düzenlendi.

Kamu Başdenetçisi Malkoç Erzurum’da
16.04.2019
A+
A-

Atatürk Üniversitesi Rektörlüğü tarafından adalet, ombudsmanlık ve üniversiteler konulu konferans düzenlendi.

Konferansa Türkiye büyük millet meclisi Kamu Başdenetçisi Şeref MALKOÇ ve Atatürk Üniversitesi akademisyenleri ve öğrencileri katıldı.

Programda konu ile ilgili konuşmalarını yapmak üzere ilk önce Atatürk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ömer Çomaklı kürsüye Çıktı. Çomaklı konuşmasında Atatürk Üniversitesi akademik çalışmalarına dikkat çekerek çeşitli platformlarda değer gören projelerinden  bahsetti.

Diğer yandan Akademik anlamda Atatürk üniversitesinin bölgede öncü rol oynadığını belirten Çomaklı Yeni Yıllarda Yapılması Planlanan çalışmalarını anlattı.

Çomaklı’nın Konuşmasının ardından kürsüye Türkiye Büyük Millet Meclisi Kamu Başdenetçisi şeref MALKOÇ çıktı.. Katılımcılara yaklaşık bir saate yakın sunumda bulunan Malkoç öncelikle Ombudsmanlık ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Türkiye Kamu ve Kuruluşları’nı denetleme yetkisine sahip tek kurumun çalışma prensibi, yaptığı işler ve gelen şikayetler ile ilgili çalışmaların nasıl yürütüldüğünü şeffaf bir biçimde katılımcılarla paylaştı.

Konuşmasına ombudsmanlık geleneğinin modern dünyada ilk İsveç’ten değil Osmanlı’dan Dünya’ya yayıldığının altını çizdi.

Kurum tarafına yapılan tüm şikayetleri incelediklerini insan temelli sorunların çoğunlukta yer aldığını belirterek insana değer vermenin öneminden bahsetti.

Malkoç konuşmasının ardından Atatürk üniversitesi Bilim Teşvik Ödülleri kapsamında dereceye giren akademisyenlere ödüllerini taktim etti.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.