Hatipoğlu Erzurumlularla buluştu…

Hatipoğlu Erzurumlularla buluştu…
14.05.2019
A+
A-

YAĞIZ HABER – SÜMEYYE KARDAŞ | ORHAN AKBAŞ Erzurum’da Ramazan 2019 adlı iftar programı hız kesmeden devam ediyor. Erzurumluların büyük bir ilgi ile karşıladığı programın 4.gününde Prof. Dr. Nihat Hatipoğlu’nun oğlu Muhammed Said Hatipoğlu programa konuk oldu.

Erzurum Yakutiye Kent Meydanında düzenlenen Erzurum’da Ramazan 2019 adlı programa konuk olan Said Hatipoğlu ilahi sanatçıları Fırat Türkmen ve Ahmet Fescioğlu ile birlikte Erzurumlularla sohbet ederek ilahiler okudu.

Erzurum halkını çok seviyorum diyen Said Hatipoğlu “Ben eski yıllarda medreselerde okuduğumda çok Erzurum’lu kardeşlerim vardı. Bu halkın mayası elhamdülillah İslamdır, Hazreti Muhammed Aleyhisselamdır. Ben bu kadar Hz. Muhammed sevdalısı insan ile bir araya gelmekten şeref duyduğumu evvela söylemek istiyorum. Ramazanı şeriflerinizi tebrik ediyorum. Mübarek olsun mebrur olsun”diyerek konuşmasına başladı.

Rabbim bu mübarek aydan istifade edebilmeyi bize nasip eylesin diyerek Ramazan ayının önemine dikkat çeken Hatipoğlu “İnşallah bu yaklaşan Kadir Gecesinde bereket ve irfan alabilmeyi Allahu Teala bizlere nasip eylesin.
Efendimiz Hz. Muhammed Mustafa buyuruyor ki bir yerde 40 kişi Allah ve Resulünden bahsetmek için toplanırsa muhakkak o 40 kişiden birinin duası çok makbuldür. Şimdi ben buradan baktığım zaman 40 kişiden daha fazla duası makbul olan güzel simalar görüyorum. Burada kimin duası makbul ise Rabbim onun duası hatrına hepimize mağfiret eylesin. Bizlere merhamet eylesin. Allahu Teala günahlarımızdan vazgeçsin. Bizlere hayırlı bir gelecek nasip eylesin. Bu ülkeyi her türlü şerden, her türlü fitneden, her türlü musibetten muhafaza eylesin. Allah bizleri ortak noktada buluşturan Hz. Muhammed Mustafa’nın mübarek isminden ve ahlakından hiçbir zaman mahrum eylemesin” diye konuştu.

Sizin huzurunuzda Peygamber efendimize dair hasbihal etmekten büyük bir şeref duyduğumu söylemek isterim diyen Said Hatipoğlu “Buradaki bütün büyüklerimin ellerinden öperim. Allah sizlerden razı olsun. Bu şehrin bütün insanlarını her türlü kötülükten musibetten muhafaza eylesin. Hakkınızı helal edin” dedi.

Programı organize edenlere teşekkür eden Said Hatipoğlu “Bu programı organize eden sevgili Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e ve bu programın oluşumunda katkı sağlayan bütün kardeşlerimizi canı gönülden tebrik ediyorum. Allah sizden razı olsun. Allah yar ve yardımcınız olsun” diyerek konuşmasını bitirdi.

Ramazan ayının maneviyatına vurgu yapan Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen “Allahın rahmeti bereketi herkesin üzerine olsun. Mübarek bir ay içerisinde bulunuyoruz. Kıymetli kardeşlerim milletleri millet yapan değer yargıları var. Manevi değerlerimiz, manevi gün ve gecelerimiz var. Ramazan ayı da bizler için çok kıymetli ve değerli bir aydır. Bu ay içerisinde Allahımız bize 30 gün oruç tutmayı ibadet yapmayı buyurmuştur. Ramazan ayında cennet kapıları açılır, cehennem kapıları kapanır. İlahi bir ses yok mu cehennemden uzaklaşmak isteyen, tövbe istiğfar etmek istiyen. Kıymetli kardeşlerim sizlerin belediyesi olarak havalar müsait olduğu zamanda bu meydanda, müsait
ollmadığı zaman Yakutiye Medresesinde programlarınıza devam edeceğiz. Palandökendeki program merkezinde
de bu sohbetlere devam edelim istiyoruz.

Ramazan bayramınıza da tebrik ediyorum şimdiden. Millet ümmet olarak
bütün müslüman alemine hayırlı geceler diliyorum. Sait hoca ve ekibini tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.