Hamza Hamzaoğlu: Akhisar Maçı Çok Şey Değiştirecek!

Hamza Hamzaoğlu: Akhisar Maçı Çok Şey Değiştirecek!
11.04.2019
A+
A-


BB Erzurumspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu üst üste aldıkları mağlubiyet hakkında konuştu. Kasımpaşa maçı umutlu gittiğimiz bir maçtı fakat yine sahada istediğimiz oyunu ortaya koyamadık diyen Hamza Hamzaoğlu Akhisar maçının dönüm noktası olacağını söyledi. Sahalardan uzak kalan  Egemen Korkmaz’ın sağlık durumu ile ilgili de açıklamalarda bulundu.

Üstüste mağlubiyet alan takımının durumu ile açıklamalarda bulunan Büyükşehir Belediye Erzurumspor Teknik Direktörü Hamza Hamzaoğlu, Kasımpaşa maçına giderken umutlu olduklarını ancak istenen oyunu sergileyemediklerini söyledi. Mağlubiyetlerin futbolcular üzerinde psikolojik bir baskı oluşturduğunu söyleyen Hamzaoğlu, Trabzon maçının ilk yarısında hedefledikleri oyunu oynadıklarını ancak sürdüremediklerini belirtti. Hakem hatalarının  takımı olumsuz etkilediğini vurgulayan teknik adam herşeye rağmen mücadeleyi sürdüreceklerini vurguladı.

Bu hafta kesinlikle kazanmamız gereken bir maça çıkacağız diyen Hamzaoğlu “Herşeyimizi ortaya koyup bu maçtan galibiyetle ayrılmayı amaçlıyoruz. Oyuncularımızla birlikte bu doğrultuda çalışmalarımızı sürdüyoruz. Kolay değil bu psikolojiyi taşımak, aylardan beri kazanamayan bir takımın üzerindeki psikolojiyi atmak kolay değil. Maça çıkıyoruz bakıyoruz hala geride savunmada pas yapıyoruz öne gitmekte zorlanıyoruz, bu psikolojik bir durum. Galibiyete ihtiyacımız var “şeklinde konuştu.

Sahalardan uzak kalan Egemen Korkmaz’ın sağlık durumu hakkında konuşan teknik direktör” Egemen bugüne kadar fedakarlık yapmış bir isim, iğnelerle oynamış ve şuanda da dizlerinde ciddi sıkıntılar var. Yaklaşık bir aydır antreman yapamıyor. Şuanda Egemen’i oynatmak ona çok büyük kötülük yapmak olur. Hadi diyelim ağrısını kestik. Sahaya çıktı fizik olarak hazır değil, kasları hazır değil. Allah muhafaza tendonu kopar adelesi yırtılır birsürü şey olabilir. Biz hiçbir oyuncumuzun sağlığını oynayacağımız bir maçta kazanacağımız bir galibiyete değişmeyiz. Sağlık bizim için herşeyden önce gelir. Egemen Almanya’ya gidip oradaki doktorlara da gözüktü. Onlarında vermiş olduğu rapor 2-3 ay oynamaması yönünde, tedavi olması ve iyileşmesi yönünde. Dolayısıyla Egemen ile ilgili durumumuz bu yönde, tedavisi sürüyor” dedi.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.