Erzurum’da Ramazan 2019 Programı İlgi Görüyor

Erzurum’da Ramazan 2019 Programı İlgi Görüyor
13.05.2019
A+
A-

YAĞIZHABER – SÜMEYYE KARDAŞ | ORHAN AKBAŞ Erzurum’da Ramazan 2019 adlı programın 3’ncü gününde konuk olarak yazar ve şair Talha Bora Öge Erzurumlularla bir araya geldi.

Erzurum Yakutiye Medresesinde düzenlenen Erzurum’da Ramazan 2019 adlı programın bugün ki konuğu yazar ve şair Talha Bora Öge idi. Erzurum’da Ramazan 2019 temalı söyleşi de Talha Bora Öge ekibi ile beraber türküler söyleyip şiirler okuyarak anılarını anlattı.

Bugüne kadar sahne aldığım en güzel ortam. Daha önce böyle harikulade bir ortamda konser vermemiştim diyen radyo programcısı Talha Bora Öge “Yağmur yağıyor ve siz buna aldırış etmeden geldiniz. Şu gece güzel olacaksa sebebi sizsiniz. Allah sizden razı olsun” diye konuştu.

Anneler günü dolayısıyla annelere seslenen Talha Öge “Bir gün değil her gün anneler günü aslında. Ama madem bugüne onların günü denmiş tüm annelerin anneler günü kutlu olsun. Hakkın rahmetine kavuşmuş annelerimizin mekanı cennet olsun. Şehit annelerine de Allah sabır versin” dedi.

Namazın önemine dikkat çeken şiir yorumcusu Talha Bora kısa bir hikaye anlattı. “Bir gün Mecnun çölde düşüne düşüne gidiyor. Namaz kılan bir adamın önünde geçiyor. Adam diyor ki  hey Mecnun dur bakalım sen ne biçim aşıksın. Bak namaz kılarken önümden geçtin gözün bir şey görmüyor. Mecnun dönüp diyor ki baba benim kalbimde Leyla’nın aşkından gözüm bir şeyi göremezken senin orda Mevlanın aşkından gözün  beni nasıl gördü” diyerek namazın önemini   vurguladı.

Şiir yorumcusu Talha Bora Öge Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen’e, Erzurum İl Kültür Müdürlüğüne, ve Yağız Medyaya teşekkür etti.

Erzurum Kültür şube müdürü Emre Koç  Talha Bora Öge’ye Erzurum oltu taşı yüzük,tesbih ve kol düğmesi hediye etti.

Dün gitti, yarın daha gelmedi, bugünün kıymetini bilin diyen Talha Bora Öge programın sonunda Erzurum halkıyla fotoğraf çekilerek isteyenler için  çıkardığı kitabı imzaladı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.