Erzurum’da Nurullah Genç ile Şiir Şöleni

Erzurum’da Nurullah Genç ile Şiir Şöleni
19.05.2019
A+
A-

YAĞIZ HABER – SÜMEYYE KARDAŞ Erzurum Büyükşehir Belediyesi tarafından Yakutiye Kent Meydanında gerçekleştirilen ve Ramazan ayının maneviyatını yansıtan Ramazan etkinlikleri çeşitli programlarla devam ediyor.

Yakutiye Kent Meydanındaki Ramazan etkinlikleri her akşam ilahi sanatçıları, şairler, radyo programcıları, ve fikir insanlarının katılımlarıyla Erzurum gecelerine renk katıyor. Ramazan etkinliklerinin konukları arasına Türk şair Nurullah Genç de katıldı. Şiirlerini okuyarak Erzurumluları mest eden Şair Nurullah Genç Tarihi eserlerin yanında, yöresinde içinde program yapmanın harika bir şey olduğunu söyledi. Bu programı yapanlara teşekkür ediyorum diyen Genç “Bu medresede yüzlerce yılın hatırası var. İnsanlar, çocuklar, gençler buraya geliyorlar. Tarihi eserlerini görüyor ve buraların hikayelerini öğreniyorlar. Kendi kültürlerine vakıf oluyorlar. Onun için bu harika programı yapanları tebrik ediyorum” şeklinde konuştu.

Erzurum Ramazanlarını çok özlediğini belirten Nurullah Genç “Ben 15 yıldır Erzurum’da değilim. Erzurumdaki Ramazanları, hatimleri, insanları, Ramazan davranışlarını, sıcaklıkları çok özlüyorum” ifadelerini kullandı.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.