Erzurum Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan’da Çocukları Yalnız Bırakmadı

Erzurum Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan’da Çocukları Yalnız Bırakmadı
23.04.2019
A+
A-

Erzurum Büyükşehir Belediyesi 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında Uzundere Şelale İlkokulunda etkinlik gerçekleştirdi. Gökyüzünde Buluşalım adlı uçurtma şenliğinde Atatürk Üniversitesi Üniak öğrencileri çocuklara eşlik etti.

Erzurum Büyükşehir Belediyesinin gerçekleştirdiği şenlikte Atatürk Üniversitesi Üniak öğrencileri, Uzundere Şelale İlkokulunda okuyan çocukları eğlendirdi. Kimi çocukların yüzünü boyadı, kimisi kostüm giyip çocukların keyifli anlar geçirmelerini sağladı. Kimiside uçurtma yapmayı ve uçurtmayı öğretti.

Bu etkinlikte emeği geçen Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen telefonla Uzundere Şelale İlkokulundaki öğrencileri aradı. Çocuklarla görüntülü konuşan Belediye Başkanı Mehmet Sekmen “Tüm çocukların Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlu olsun. Bu bayramı çocuklara Mustafa Kemal Atatürk armağan etti. Dolayısıyla milli iradenin önemsendiği ve benimsendiği bir bayram olarak görüyoruz. Tüm çocukların gözlerinden öpüyorum. Ve onlara öğüdüm derslerinize iyi çalışın, iyi okuyun başarılı olun. İlerde kim okuyup gayret ederse onun faydasını görüp hem kendisi, hem ailesi hemde milletimiz bundan istifade eder. Başarılar diliyorum iyi bayramlar diliyorum” dedi.

Okullarında 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramında ilk defa böyle bir etkinlik gerçekleştirildiğini söyleyen Uzundere Şelale İlkokulu müdürü İdris Avarisli “Okulumuzda ilk defa böyle güzel bir etkinlik gerçekleştirildi. Tüm öğrencilerimin ve velilerimin yüzü gülüyor. Çok eğleniyorlar. Başta Erzurum Büyükşehir Belediyesi olmak üzere  Atatürk Üniversitesi Üniak öğrencilerine teşekkür ediyorum. Allah razı olsun” şeklinde konuştu.

Önce yüzleri boyanıp palyaçolarla şarkılar eşliğinde eğlenen, ardından uçurtma yapmayı öğrenip uçurmaya çalışan Uzundere Şelale İlkokulu öğrencileri okullarında ilk defa böylesi eğlenceli bir etkinlik yaşandığını, çok mutlu olduklarını ve her bayram böyle etkinlikler beklediklerini söylediler.

Çocukların yüzündeki mutluluğu gördükçe böyle bir ekiple çalışmaktan gurur duyuyorum diyen Sosyal Politikalardan Sorumlu İl Başkan Yardımcısı Alperen Bilen “Bu etkinliği çocuklar mutlu olsunlar diye yaptık. Ve gözlerinden de anlaşılıyor ki çok mutlular minikler. Gurur duyuyorum bu tür etkinliklerde görev almaktan. Ve böyle çalışmalarla insanların yüzünde tebessüm bırakmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.