Erzurum Bilim Şenliği’nde Öğrenciler Projelerini Tanıttı

Erzurum Bilim Şenliği’nde Öğrenciler Projelerini Tanıttı
24.04.2019
A+
A-

Erzurum Remzi Sakaoğlu Bilim Ve Sanat Merkezinde Bilim Şenliği etkinlikliği gerçekleştirildi. Birçok okuldan bu etkinliğe katılan öğrenciler yaptıkları projeleri tanıttılar. Erzurum İl Milli Eğitim Müdürünü Salih Kaygusuz’unda katıldığı Bilim Şenliğinde Sabancı İlkokulu öğrencileri geçmişten günümüze iz bırakan bilim insanlarını tanıttılar.

Erzurum Remzi Sakaoğlu Bilim Ve Sanat Merkezinde gerçekleştirilen etkinlikte Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü Salih Kaygusuz öğrencilerin bilim alanında ilerlemeleri için temellerinin küçük yaşta atılması gerektiğini söyledi. Bu tür etkinlikler için öğrencilere destek sağlıyoruz diyen Erzurum İl Milli Eğitim Müdürü “Bizler sadece akademik başarıya hedeflenmek istemiyoruz. Aynı zamanda öğrencilerimiz okullarında sportif faaliyetlerde sosyal kültürel faaliyetlerde de  etkin bir şekilde rol alsın istiyoruz. Ayrıca bir başka hedefimizde  öğrencilerin proje tabanlı çalışmasını istiyoruz. Bilim anlamında farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu etkinlik Türkiye genelinde yapacağınız Bilim fuarınında bir provası oldu diyebiliriz. 11-12-13 Haziran tarihlerinde Erzurum İl Milli Eğitim Müdürlüğü olarak bir bilim fuarı açmayı düşünüyoruz” şeklinde konuştu.

Erzurum Remzi Sakaoğlu Bilim Ve Sanat Merkezi Müdürü Uğur Elmas” Bugün konuşma günü değil, bugün yaşama günü. Arkadaşlarınızın güzelliklerini yaşayın. Bu güzel arkadaşlarımızı herkese yayın” dedi.
Üç gün sürecek olan Bilim Şenliğinde öğrenciler  projelerini tanıtacak. Arkadaşlarına fikirlerini anlatarak öncü olmaya çalışacaklar.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.