ERDOĞAN:YSK KARARINI VERİNCE MESELE BİTER!

ERDOĞAN:YSK KARARINI VERİNCE MESELE BİTER!
18.04.2019
A+
A-

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan memur –sen sendikası konferansına katıldı.

Gündeme İlişkin Değerlendirmelerde Bulunan Erdoğan, Uzun Süredir Gündemde Olan İstanbul Seçimlerinin Nihayete Erip Chp Adayı Ekrem İmamoğlu’nun Mazbatasını Almasını Şu Sözlerle Değerlendirdi

– Türkiye olarak 31 Mart tarihinde seçim maratonunu tamamladık. 31 Mart seçimleri demokrasi şöleni havasıyla gerçekleşmiştir. Elbette bir takım tartışmalar olmuştur. Dünyada bizim gibi bir katılım oranına sahip olan bir başka adeta yok gibidir. Seçimlerin tüm milletimize hayırlara vesile olmasını istiyorum. Amerika’da yüzde 50’nin altında. Ama Türkiye’de yüzde 85’e sırtını dayamıştır.

– Seçim kanunumuz çerçevesinde yapılan hak arama mücadeleleri demokrasinin bir imkanı ve bir gereğidir. Kimse hak arama mücadelesine girdi diye hak arama mücadelesi verenleri kalkıp da hakaretle eleştirme yoluna gidemez. Olay partime gelince neden rahatsız oluyorsunuz, biz de sonuna kadar bu mücadelemizi vereceğiz. YSK noktayı koyduğu zaman bizim için mesele bitmiştir. Ondan sonra yola devam.

– Türkiye’nin bekası vatandaşlarımızın birlik ve beraberliği her türlü politik hesabın üstündedir. İçinde bulunduğumuz hassas dönemde siyasetçilerin sorumluluk duygusuyla hareket etmeleri önem arz ediyor. 4,5 yıllık kesintisiz bir icraat dönemi bulunuyor.

 

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.