El Emeklerini Köy Çocuklarına Hediye Ettiler

El Emeklerini Köy Çocuklarına Hediye Ettiler
26.04.2019
A+
A-

Atatürk Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Çocuk Gelişimi öğrencileri bir yıl boyunca ders kapsamında yaptıkları oyuncakları köy okullarındaki çocuklara hediye ettiler. Rengarenk kostümler giyip çocuklara eğlenceli dakikalar yaşattılar.

 

Atatürk Üniversitesinde Çocuk Gelişimi okuyan 200 öğrencinin bir yıl boyunca derste ödev olarak  yaptıkları oyuncaklar 60 kişinin katılımıyla  köy okullarında okuyan öğrencilere dağıtıldı. Erzurum’un Pasinler ilçesinde Aşitler Köyü İlkokuluna giden Atatürk Üniversitesi öğrencileri kendi elleriyle yaptıkları oyuncakları çocuklara hediye ettiler. Birbirinden renkli kostümler giyip animasyon tema gösterileri yapıp çocukları eğlendirdiler.

 

Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi Bölüm Başkanı  Esra Kızılırmak “Bu etkinliği her yıl yapıyorum ve yapmaya devam edeceğim. Öğrencilerime de çok teşekkür ediyorum yıl boyunca maddi manevi emek verdiler. Köy okulundaki bu öğrencileri eğlendirdiler” dedi.

 

Atatürk Üniversitesi Çocuk Gelişimi öğrencisi Serap Koca “Bize bu etkinliği yapmamız için fırsat tanıyan tüm okul hocalarımıza teşekkür ediyorum. Yaptığımız bu oyuncaklar şuan daha çok anlam kazandı bizim için. Çocukların oyuncakları alırken ki mutluluğunu, gözlerinde ki ışığı anlatmak tarifsiz. Bu tür etkinliklerin her yıl yapılmasını istiyoruz” şeklinde konuştu.

YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.